REZERVACE UBYTOVÁNÍ

Tipy na výlety v okolí

Město Humpolec se nachází v samém srdci Českomoravské vysočiny, na pomyslné hranici mezi Čechy a Moravou. Svojí polohou v těsné blízkosti důležité obchodní cesty se řadí mezi strategická místa České republiky již od roku 1178, kdy Humpolec vznikl jako strážné místo uprostřed pohraničních hvozdů, kde vedla důležitá stezka vedoucí z Prahy na Moravu.

Ve 13. - 15. století tu nabyla na významu těžba stříbra a od 17. století také tradiční soukenická výroba. V 19. století mělo město již natolik rozvinutou soukenickou výrobu, že zaměstnávala na 2 000 lidí a městu se začalo říkat "Český Manchester". Soukeník Emerich Dítě tenkrát vytvořil světový rekord, který přispěl k propagaci města. Za pouhých sedm hodin dokázal zhotovit látku na lovecký oblek pro císaře Františka Josefa I. 

 

Region Vysočina, ve kterém je Humpolec situován, se řadí k oblastem s nejzdravějším životním prostředím. Samotné město nabízí mnoho turisticky atraktivních míst. Můžete navštívit interaktivní antropologickou expozici v muzeu Dr. A. Hrdličky nebo Hliníkárium, které bylo založeno na počest slavného filmu Marečku podejte mi pero. Nelze ani opominout rodinný pivovar Bernard,
který neustále překvapuje novými nápady a produkty. 

Pokud dáváte přednost procházkám v přírodě, doporučujeme výlet na nedalekou zříceninu hradu Orlík, na jejíž věži je otevřena rozhledna, ze které uvidíte město jako na dlani. Středověký hrad ožívá také o letních prázdninách, kdy se zde konají středověké slavnosti, filmový festival a řada dalších akcí.