REZERVACE UBYTOVÁNÍ

Úspěch fabrika hotelu je také úspěchem Humpolce a firem

Úspěch fabrika hotelu je také úspěchem Humpolce a firem

První narozeniny nedávno oslavil architektonicky originálně řešený fabrika hotel v Humpolci.

Za svou existenci už stihl posbírat tři významná ocenění v odborných soutěžích.

Titul v soutěži Top Invest 2012 je pro Fabrika hotel už třetím oceněním. Loni se stal Stavbou roku 2012 a umístil se na 3. místě v kategorii Hotely v soutěži Best of Realty (Nejlepší z realit). V úterý 23.4.2013 se pak zástupci hotelu vydali do Brna, aby převzali titul Nejlepší investice soutěže Top Invest 2012. Nechyběl mezi nimi ani humpolecký rodák Petr Hendrych (44), majitel investorské společnosti MHA, kterého jsme se zeptali.

Jak porota Top Invest 2012 zdůvodnila titul Nejlepší investice právě fabrika hotelu?
V této soutěži byly oceněny hlavně přínosy našeho projektu, což je tedy ekonomická návratnost, promyšlený energetický koncept, díky němuž je hotel energeticky téměř soběstačný, dále celková smysluplnost projektu, architektura, přínos pro region a společenský význam. Důležité je i to, že hotel byl vybudován bez jakýchkoliv dotací, jen s bankovním úvěrem.

fabrika hotel je velmi moderní stavba, která se nemusí líbit každému. Liší se nějak vaše původní představy o podobě hotelu od jeho realizace?
Je pravda, že na začátku projektu někteří lidé s rozpaky pochybovali, zda má smysl takovou budovu vůbec stavět. Co se týká nás, z hlediska stavby jsme do detailu splnili vše, co jsme si předsevzali. Překvapil nás zájem o hotel, ale nelze usnout na vavřínech. Chyby rozhodně vnímáme, ale snažíme se je postupem času eliminovat.

Co je klíčové v provozu hotelu?
Provoz takového areálu je hodně náročný. Občas býváme porovnáváni se špičkovými hotely v Praze, ale je důležité si uvědomit, že tyto hotely fungují už třeba deset let a my teprve rok. Nejnáročnější je provozování kuchyně. Nároky zákazníků rostou a s nimi i gastronomická gramotnost. Od začátku jsme věděli, že chceme vařit zdravě, poctivě a podporovat zdravý životní styl, proto jsou naše potraviny sezonní, v bio kvalitě, většinou od místních zemědělců, a proto také je naše restaurace nekuřácká. Samozřejmě se tento přístup nemusí zamlouvat všem.

Jaké máte s fabrika hotelem plány do budoucna?
Nyní už máme vyprojektovanou střešní terasu. Dále bychom rádi rozšířili kapacitu hotelu a chceme také vybudovat prostor pro in-door aktivity. Nekončíme ani se soutěžemi. Chceme se teď zapojit do těch gastronomických. Usilujeme o to, abychom se dostali na prestižní Maurerův seznam restaurací.

Historie a nabídka hotelu
Na místě objektu stával zábavní klub Fabrika bar a předtím skutečná továrna, z níž pak zůstal jen komín. Při revitalizaci města posléze vznikl projekt fabrika hotel. Stavbu navrhovalo humpolecké studio OK Plan architects. Zpočátku se mělo vybudovat jen konferenční centrum pro školení firem, ale nyní s ním jde ruku v ruce restaurace i ubytování. Fabrika hotelu přeje výhodná poloha Humpolce u dálnice, mezi Brnem a Prahou. V areálu se kromě školení konají charitativní akce s MHA a humpoleckým Klubem podnikatelů, který vede Milan Dočkal. Díky spolupráci fabrika hotelu, společnosti MHA, města Humpolec i dalších humpoleckých podniků se naskytly nové možnosti a příležitosti pro místní firmy a zvýšila se i prestiž Humpolce jako Města pro byznys. Kromě kongresového centra, pokojů a restaurace je v hotelu i wellness studio s širokou nabídkou možností k relaxaci. 

Zdroj: pelhrimovsky.denik.cz